Nabídka produktů

PROČ SI POŘÍDIT KOLOBĚŽKU A JAKÉ DŮVODY K TOMU VEDOU

Koloběžky jsou v posledních několika letech na vrcholu své popularity a nejsou jsou to jen koloběžky pro děti, ale týká se to i koloběžek pro dospělé.

 

Co vede lidi k tomu, že je koloběžka tak populární? Jaké jsou hlavní důvody proč si lidé koloběžky pořizují? Na tyto a další otázky se Vám pokusíme odpovědět v tomto článku.

 

1. Jízda na koloběžce je velmi jednoduchá a zvládne jí každý

Jízda na koloběžce a technika jízdy je velmi jednoduchá a během krátké doby si jí osvojí naprosto každý. I člověk, který na koloběžce v životě nestál nemá problém si během několika desítek minut jízdu zcela osvojit. Koloběžka je lehce ovladatelná, v případě potřeby můžete kdykoliv zastavit, seskočit a pokračovat v chůzi. Koloběžka je vybavena přední i zadní brzdou takže zastavit s ní není vůbec žádný problém, což naproti tomu například na kolečkových bruslích je pro mnoho lidí i po několika letech a řada lidí se na bruslích nenaučí brzdit nikdy, proto je jízda na koloběžce i velmi bezpečná.

 

2. Jízda na koloběžce je velmi účinná při hubnutí a formování postavy

Jízdou na koloběžce dochází k výrazně vyššímu spalování energie než například na jízdním kole, výdej energie je srovnatelný například s během či s jízdou na kolečkových bruslích, ale na rozdíl od klasického běhu jízda na koloběžce výrazně šetří klouby a tělo netrpí nárazy, které při běhu vznikají. Při pravidelném, nejlépe každodenním ježdění pomáhá jízda k redukci váhy a účinnému tvarování nejvíce problematických partiích jako jsou hýždě, pas a vnitřní strana stehen. Pokud tedy srovnáme jízdu na koloběžce pro dospělé s jinými sportovními aktivitami, je v mnoha případech minimálně stejně účinná či spíše účinnější, ale navíc i šetrná k tělu, bezpečná a zábavná.

 

3. Při jízdě na koloběžce se rovnoměrně posiluje všechno svalstvo

Jízdou na koloběžce dochází k rovnoměrnému zapojení většiny svalstva horní i spodní poloviny těla, dochází tedy k protažení i posilování nejen svalů horních a dolních končetin, ale i břišního a zádového svalstva, takže v tomto ohledu má koloběžka mezi sportovními pomůckami opravdu velmi málo konkurentů.

 

4. Jízda na koloběžce uvolňuje svalstvo a působí preventivně proti bolesti páteře

Koloběžka pro dospělé a jízda na ní je obzvláště vhodná pro ty, kteří mají „sedavé“ zaměstnání a při výkonu svého povolání u nich nedochází k protažení těla a tím pádem má řada těchto lidí problém s krční a bederní páteří. Při jízdě na koloběžce se tyto problematické partie dokonale protáhnou a bolest těchto partií se zmirňuje či naprosto mizí. Je též vhodná jako doplněk k rehabilitaci a prevenci proti bolesti krční i bederní páteře. Oproti jiným sportům (běh, jízda na kole, atd.) je však jízda na koloběžce zvláště šetrná ke kloubům.

 

5. Jízda na koloběžce je zábava, která přináší radost

Jízda na koloběžce je vždy velká zábava, probouzí v člověku radost ze sportu a z pohybu jako celku, jízda na koloběžce je společenský sport a jízdou na koloběžce se může bavit nejen celá rodina.

 

6. Koloběžka je skvělým městským dopravním prostředkem

S koloběžkou již nemusíte nikdy chodit pěšky, koloběžka je rychlý dopravní prostředek, díky své hmotnosti a velikosti se bez problémů zvládnete vyhnout všem překážkám, které Vás mohou ve městě potkat, ale zároveň se dokážete velmi rychle dopravit na místa, kam potřebujete a zvláště na kratší vzdálenosti je koloběžka nejrychlejší dopravní prostředek.

 

7. Koloběžka má snadnou údržbu

Koloběžka nevyžaduje nijak náročnou údržbu, před jízdou se pouze zkontrolují základní věci a jednou za rok je dobré koloběžku nechat před sezónou zkontrolovat a seřídit ve specializovaném servisu.

 

8. Veliký výběr různých typů i barev koloběžek na trhu za velmi příznivé ceny

Koloběžky pro dospělé i pro děti jsou dnes dostupné pro všechny, na trhu je mnoho typů, které se liší velikostí a tvarem rámu, velikostí kol, použitým materiálem a doslova záplavou barev, koloběžky jsou v různých cenových relacích a proto si bez problémů vybere úplný začátečník i náročnější uživatel.

 

9. Koloběžka je praktický dopravní prostředek

Koloběžka je velmi praktický dopravní prostředek do města, cestování s ní je velmi flexibilní a rychlé a zvláště pak v přeplněných městských aglomeracích, proto dnes řada lidí volí koloběžku nejen jako sportovní pomůcku pro volný čas, ale i jako dopravní prostředek pro cestu do zaměstnání.

 

10. Koloběžka je modní doplněk s osobitým image

 Koloběžku pro dospělé a jízdu na ní lze chápat i jako osobitý projev každého jedince, díky velké škále barev a tvarů si lze vybrat koloběžku, která podtrhne Vaší osobnost a skvěle doplní Vaší osobní image. Proto pokud Vás koloběžka pro dospělé láká, neváhejte a koloběžku si pořiďte.